Kitabevimizin Nisan ayı konuğu AŞKIN YEDİ MENZİLİ  romanı ile  HALUK  İNANICI

İsterseniz Selçuki, Farsi, Rumi; isterseniz Ermeni, Sami, İbrani topraklardan hatta hakikatin bağrından kopup gelen, sevdiği kadını arayan bir âşık deyin; isterseniz alın elinize kalbimi, işitin sizin için atan nağmeleri. Ben ki nurunu Allah’tan, sabrını imandan almışım; ömrümü “hâl ve kâl” arasında geçirmişim, nice pir, rind, kalender tanımışım, yolları seccadem bilmişim de gelip size “câmı ceminizden mey verin bana,” demişim. Sultanım siz de bakın bakalım, içtiğiniz su, yediğiniz ekmek kadar gerçek miyim, yoksa sizin için deli divane miyim?

  1. yüzyılda, Diyarı Rum’da Tebrizli Arif’in, Taşbek Baba’nın, Porine’nin, Mahperi Sultan’ın iç içe geçen yolculuğu… Başka türlü Müslümanlarla, ruhban sınıfını kabullenmeyen Hıristiyanların yol arkadaşlığı… İsa’nın çocukları, Ali’nin çocukları için yas tutuyor, mumlar yakıyor…

Aşkın Yedi Menzili, ezber bozanların hikâyesi… Aşkın ve adaletin romanı…

İletişim Yayınları, 1. baskı – Aralık 2016, 299 sayfa

HALUK İNANICI: Çocukluğunu İstanbul’un Tophane, Galata, Bayrampaşa, Karagümrük semtlerinde geçirip askeri ve sivil cümle okulları kâmilen bitirdi. 12 Eylül 1980 askeri darbe sürecinde üsteğmenken emekli edildi. 1983 yılından beri serbest avukatlık yapıyor. Daha önce yayınlanmış kitapları:  21. Yüzyılda Avukatlık ve Baro (2008, Legal Yayınevi); Rugan Ayakkabılı Teğmen (Roman, 2010, Everest Yayınları),  Parçalanmış Adalet (Derleme, 2011, İletişim Yayınevi); Dinle Lisa (Roman 2013, İletişim Yayınevi); Türkiye’de Hukuku Yeniden Düşünmek, (Derleme, 2015, İletişim Yayınevi).

Tarih: 17 Nisan 2017; Saat 18.00

Yer: Wilhelm-Liebknecht-Bibliothek

Adalbertstr. 2, 10999 Berlin